Toekomstige evenementen

 1. Kerkdienst Vredekerk

  26 mei 09:30
 2. Kerkdienst Mariakerk ‘t Zandt

  26 mei 09:30
 3. Schuurzangdienst

  26 mei 10:00
 4. Regiodienst

  26 mei 19:00
 5. Kerkdienst Kerk Eenum

  30 mei 09:30
 6. Kerkdienst Vredekerk

  2 juni 09:30
 7. Kerkdienst Petrus & Pauluskerk

  2 juni 09:30
 8. Kerkdienst Vrede kerk

  9 juni 09:30
 9. Kerkdienst Vredekerk

  9 juni 10:00
 10. Kerkdienst Vredekerk

  16 juni 09:30

Leven in verhalen

Elke editie van Terug naar het begin heeft een ander thema: dit jaar duikt het publiek de diepte in met ‘Leven in verhalen’. Zo proeft de bezoeker met de muziekprogramma’s van ‘Van Binnenuit’ heel even hoe het is in een verhaal te leven van een andere cultuur. Zangeres en pianiste Karsu Dönmez, de Oekraïense bayanvirtuoos Oleg Lysenko en wereldmuziekgroep Parne Gadje nemen luisteraars mee op reis. De kerk van Uitwierde staat in het teken van ‘Ongemakkelijk Verhalen’. Rense Sinkgraven gaat in gesprek met spraakmakende auteurs als Mensje van Keulen, Inge Schilperoord en oud stadsdichter van Amsterdam F. Starik. Soms worden verhalen het beste verteld ‘Zonder Woorden’. Dit ervaart het publiek met de filmische stukken van pianist Joep Beving in de monumentale Kabzeël in Appingedam, saxofonist Yuri Honing speelt nummers van zijn nieuwe album Desire in de kerk van Holwierde of de workshop Storytelling met Shostakovich van Marnix van de Poll in de kerk van Opwierde. De aftrap is inmiddels traditie geworden: Henk van Os  Universiteitshoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam  en journalist/dichter Marjoleine de Vos luiden ‘s ochtends het festivalthema in: De Vos vertelt over het fenomeen dat we van alles een verhaal maken; Van Os neemt het publiek mee naar het begin van de schilderkunst, met verhalen over één van de beroemdste heiligen ter wereld: Franciscus van Assisi. In Loppersum is Hotel Spoorzicht&Spa een van de sponsoren van het project.

image_pdfimage_print

Bijbelvers van de dag

Wees niet bang, want ik ben bij je, vrees niet, want ik ben je God. Ik zal je sterken, ik zal je helpen, je steunen met mijn onoverwinnelijke rechterhand.